Životnost paliva B95 v nádrži – www.lpgforum.cz
Dodavatelům plynu, montážním firmám a prodejcům LPG na území ČR umístíme reklamní banner na toto místo zdarma!! platí do odvolání

Životnost paliva B95 v nádrži

Dostal se mi dotaz zda při užití LPG je nutné čas od času vypotřebovat benzinovou nádrž. Tazatel také vznesl dotaz na společnost Shell jaké má k tomu stanovisko. Zde je odpověď, které se nám dostalo.

Odpověď:

Vážený pane,

na základě Vašeho dotazu Vám zasílám následující informace.

Skladovatelnost motorových paliv definuje česká norma ČSN 65 6500 Motorová paliva – Podmínky skladování a doporučená doba použitelnosti. Norma definuje dobu skladovatelnosti 24 měsíců v případě, že zboží je skladováno v uzavřené nádobě za nepřístupu světla a vzduchu při teplotě 15 až 20 °C. Nebudou-li výše uvedené podmínky dodrženy, je doporučená doba použitelnosti bezolovnatého automobilového benzinu maximálně 3 měsíce ode dne jeho prodeje konečnému spotřebiteli.

Vzhledem ke skutečnosti, že bude automobilový benzin v nádrži, kde není zajištěno uzavření bez přístupu vzduchu a mění se teploty okolí, norma doporučuje skladovatelnost paliva maximálně 3 měsíce.

V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat.

S přáním pěkného dne Petr Smékal

S pozdravem / Best regards,
Petr Smekal
Product Steward / Technical Helpdesk CZ/SK
Shell Czech Republic a.s.

Vznesený dotaz:

Dobrý den,

mám nyní několik aut v odstaveném provozu. V nádrži mají V-Power. Jak dlouho můžou být auta odstavena s plnou nádrží? Dochází k rozkladu nebo jinému znehodnocení paliva?

Předpokládaná odstávka je 6-12 měsíců.

Děkuji předem za informaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 

Printed from: http://www.lpgforum.cz/?page_id=440

Scan to visit this page: