Skryté náklady na LPG o kterých by měl novic vědět – www.lpgforum.cz
Dodavatelům plynu, montážním firmám a prodejcům LPG na území ČR umístíme reklamní banner na toto místo zdarma!! platí do odvolání

Skryté náklady na LPG o kterých by měl novic vědět

Náklady na tomto seznamu nejsou ve skutečnosti skryté náklady na LPG přestavbu, protože kvalitní instalační firma vám řekne všechno před přestavbu vašeho auta na LPG , ale je vhodné brát je v úvahu předem.

Stále používáte benzín
Motor startuje na benzín, přepne na LPG až když je dostatečně teplý (kolem 35 až 40 ° C). To je důvod, proč auto bude jezdit na benzín delší dobu v chladnějších podmínkách. Spotřeba benzínu u LPG přestaveb v zimních na krátkých úsecích tak může být docela vysoká.

Zvýšení spotřeby
Ačkoli má LPG vyšší oktanové číslo (až do 110 +) než benzin (90 – 100) a vyšší energetickou hodnotu (46,1 MJ / kg) než benzin (43,5 MJ / kg), přesto má nižší hustotu energie, protože má nižší hustotu kapaliny (0,5 – 0,58). Benzín je 0,71 – 0,77.

To je důvod, proč spotřeba (v litrech na 100 km) je vždy vyšší s LPG v porovnání s benzínem. V průměru je 10% nárůst spotřeby, ale záleží hodně na různých faktorech, tak to může být vyšší nebo nižší.

LPG servis
LPG systémy mají servisní intervaly obvykle 20,000 km nebo 1 rok. Servis zkontroluje případné netěsnosti, vymění LPG filtr a seřídí diagnostiku počítače. Cena za takový servis se pohybuje od 500-1000 Kč.

Dodatečné mazání pro LPG
Některé motory vyžadují dodatečné mazání ventilů, aby se zabránilo jejich nadměrnému opotřebení, ztrátě komprese či poruše motoru. Jeden litr maziva zvyšuje pro 10000 km výdaje o cca 500 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 

Printed from: http://www.lpgforum.cz/?page_id=559

Scan to visit this page: