Kapacita nádrže?

Kapacita nádrže?

Příspěvekod Začátečník » úte 01. srp 2017 18:53:32

Dobrý večer všem,

Po natankování 48 litrů lpg (z prázdné nádrže do plna) mi po ujetí cca 450 km u vozidla Octavia r. v. 1998 motor 1.8 zazněla signalizace prázdné nádrže lpg (montováno firmou Šaloun Tesárek) a vozidlo si přepnulo na benzín. Podle počítače jsem ale spotřeboval o 10 litrů méně. Byť mi to přišlo divné, na benzínce jsem dotankoval znovu na maximum, ale zarazilo mě, že to bylo pouze 38 litrů. Prohlédl jsem si dokumentaci a zjistil jsem, že v kolonce Max. objem lpg paliva je uvedeno "61". Auto vlastníme 3 měsíce a jako laik tomu příliš nerozumím. Můžete mi prosím poradit?

Děkuji :)
Začátečník
Nový uživatel

Re: Kapacita nádrže?

Příspěvekod Sagitt62 » pát 29. zář 2017 22:31:39

Ahoj.
Pozdě,leč přece...
Hele,zas tak velký odborník nejsem - na plyn jezdím jen 18 let a montuju ho cca 10roků. Ale viděl bych to na multifunkční ventil,potažmo jeho plovák. Ten uzavírá plnění a také dává info o množství paliva/LPG. Jestli máš klasickou válcovou nádrž za zad. sedadly je docela reálné,že ti ji namomtovala firma v nesprávném úhlu/sklonu/ MFV (multifunkční ventil) pak blbne,seká se plovák,do ŘJ hlásí nesmysly a nedovolí tankovat "doplna". V horším případě (málo pravděpodobné) dovolí přeplnění nádrže a dochází v horku k "odfouknutí" bezpečnostním ventilem. Ale to je malá pravděpodobnost.
Doporučil bych kontr. vyúhlování/polohování nádrže a v příp. toroidu kontrolu MFV.
Na palubní počítač a jeho údaje o spotřebě bych spoléhal pramálo: nevím,jaký máš system LPG,ale povšechně jde o emulování: čili údaje o spotřebě mohou být hóódně zkreslené.
Hojky V.
Sagitt62
Nový uživatel

Re: Kapacita nádrže?

Příspěvekod akruh » úte 24. říj 2017 21:28:26

S kapacitou nádrže je to takto:
- udávaná hodnota na nádrži je VODNÍ obsah nádrže.
- pro tankování platí, že je povoleno natankovat max. 80 % vodního obsahu (bezpečností řešení, rozpínání plynu)

pro názornost, nádrž vodní obsah 60 litrů = 60/100x80= 48L je možné natankovat LPG

- tato hodnota se dosahne až cca při třetím tankování doplna
- pokud natankujete méně, je závada na redukčním ventilu
1) špatně umístěná nádrž (sklon), platí i u toroidu
2) při montáži ventilu ohnutý plovák - má velký vliv na tankování
akruh
Nový uživatel

Zpět na Provozní chyby - praxe